Naspäť na blog

Tajomstvo dobrej thajskej masáže

11.07.2018  |  Siam center Slovakia  |  

Thajská masáž je liečebná metóda založená na znalosti energetických dráh v tele, nazývané Sen. Princíp thajskej masáže bol vyvinutý už pred 2500 rokmi. Je silne ovplyvnená starodávnou medicínou v juhovýchodnej Ázii, ako aj jogou. V starovekom Thajsku bola thajská masáž vykonávaná len na členoch kráľovskej rodiny. Postupom času sa stala, vďaka jej pozitívnym účinkom, súčasťou celej thajskej kultúry.

thai massage 003

Prevedenie a výhody

Thajská masáž pozostáva hlavne z hlbokého tlaku na akupresúrne body, a to buď počas ležania, alebo v hlbokej strečingovej polohe. Počas masáže je celé telo napnuté, od končekov prstov na nohách až po uši. Netreba zabudnúť, že nie každá thajská masáž je pre každého človeka úplne rovnaká, aj keď princíp rovnaký ostáva, a ten zahŕňa ťahanie a hlboký tlak.

thai massage 001

Jednou z mnohých výhod thajskej masáže býva flexibilita, pretože počas trvania masáže masérka premiestňuje telo do rôznych rozťahovacích jógových polôh a zároveň pôsobí na pacienta tlakom vlastného tela. Terapeutka na vytvorenie potrebného tlaku niekedy využíva svoje chodidlá a kolená. Thajská masáž je vhodná nie len na zlepšenie flexibility, ale je vhodná aj na zníženie stresu, emočného napätia, pomáha s migrénami a nespavosťou. Jedným z najpôsobivejších vlastností thajskej masáže je zvýšený prílev energie, kedy sa človek môže cítiť doslova ako by mu dobili baterky.

thai massage 005

Tradičná thajská masáž však nie je úplne pre všetkých. Ak niekto hľadá pokojnú a relaxačnú masáž odporúčame vyskúšať radšej thajskú olejovú masáž. Thajská masáž je skvelou voľbou pre toho, kto sa snaží zmierniť veľa stresu a napätia a má rád hlbší tlak.

Tajomstvo dobrej thajskej masáže

Na kvalitnú thajskú masáž by ste si mali nájsť čas, pretože to nie je iba o rýchlej masáži tela, ale potrebujete ukľudniť a zrelaxovať aj myseľ. A to už je určitá forma meditácie, ktorá sa nedá urýchliť. Preto tajomstvo dobrej thajskej masáže spočíva v jednoduchej vete: „ Čím pomalšie pôjdeš, tým vyššie vyletíš.
Optimálny čas na kvalitnú thajskú masáž sú 2 hodiny, kedy sa počas prvej hodiny vaša myseľ uvoľní natoľko, aby dokázala spolu s vašim telom hlboko zrelaxovať. Výhody thajskej masáže budete potom pociťovať oveľa dlhšie a intenzívnejšie ako pri kratších masážach. V ponuke nájdete samozrejme aj 30 minútové masáže, ale ich podstatou je chvíľkové uvoľnenie napätia a vyskúšanie si thajskej masáže.

thai massage 006

Pokiaľ vám však na vašom zdraví záleží odporúčame zaradiť pravidelné masáže do vášho životného štýlu.

Udržať si zdravie a vitalitu vám radi pomôžeme v našich masážnych centrách.

Ak sa vám článok páčil, zdieľajte ho ďalej.