Naspäť na blog

7 neočakávaných benefitov ktoré nám prináša reflexná masáž chodidiel.

23.05.2018  |  Siam center Slovakia  |  

Aj keď naše nohy urobia cez deň veľa práce, sú najmenej ošetrovanou časťou tela. Doprajme svojím nohám oddych a odvďačia sa nám nielen silou a flexibilitou, ale pomôžu aj nášmu telu. Naše chodidlá sú presným obrazom nášho tela a nachádza sa na nich viac ako sedem tisíc nervových zakončení.

001

Pri akupresúrnej masáži chodidiel sa stimulujú reflexné body na chodidlách a tým sa zlepšuje látková výmena, prekrvenie stimulovaného orgánu, harmonizuje sa krvný obeh, zlepšuje sa telesná imunita a má detoxikačné a omladzujúce účinky.

Ale teraz už k spomínaným neočakávaným benefitom.

  1. pomôžu nám zlepšiť spánok – upokojujúca a uvoľňujúca masáž chodidiel pomôže telu odpočinúť si a uvoľní nervy
  2. pomáha nám oddýchnuť si – po dlhom a únavnom dni je najlepším spôsobom ako sa zrelaxovať, najmä po dlhom dni chodenia, kedy majú nohy tendenciu napúchať
  3. pomáha proti depresii – podľa štúdie z roku 2010 uverejnenej v časopise Journal of Clinical Nursing, masáž nôh poskytuje útechu aj v ťažkých obdobiach života a určité body sú užitočné pri zmierňovaní príznakov depresie. Napríklad bod v strede bruška palca je spojený s emočnou stabilitou a duševným zdravím.
  4. pomáha pri zmierňovaní bolestí – reflexná masáž chodidiel pomáha liečiť rôzne typy bolestí, ako sú bolesti hlavy, migrény, bolesti šije, spodnej a hornej bolesti chrbta
  5. zmierňuje opuchy – pravidelná masáž v priebehu tehotenstva môže pomôcť znížiť opuchy nôh a členkov v dôsledku zadržiavania tekutín
  6. uľahčuje PMS a symptómy menopauzy - mnoho žien trpí príznakmi, ako sú pocity smútku, podráždenosť, nespavosť, nadúvanie, únava, bolesti hlavy a zmeny nálady počas predmenštruačného syndrómu. Tie môžu byť liečené dennou masážou nôh. Dokonca aj príznaky menopauzy, ako sú návaly horúčavy a depresie môžu byť efektívne zvládnuté s pravidelnými masážami nôh.
  7. pomáha pri syndróme nepokojných nôh - masáž chodidiel je tiež užitočná pri liečbe syndrómu nepokojných nôh, čo je druh neurologickej poruchy. Syndróm nepokojných nôh môže spôsobiť ťažkosti so spánkom z dôvodu nepríjemných pocitov, ako je pulzovanie, ťahanie a nutkanie pohybu nohami.